Ekonomi

Twitter’da ücreti 8 dolar olarak açıklanan mavi tik satışı durduruldu

44 milyar dolara satın aldığı Twitter’da aldığı kararlarla tepki çeken Elon Musk’un mavi tik uygulaması beklediği üzere olmadı. Twitter’ın birtakım kullanıcıların markaları ve ünlüleri taklit etmek için berbata kullandıkları sebebiyle aylık 7,99 dolarlık mavi abonelik hizmetini durdurduğu öğrenildi.

KAYDOLMA SEÇENEĞİ KALDIRILDI

Twitter kelam konusu hizmeti bu hafta başında iPhone uygulaması üzerinden başlatmıştı. Kullanıcıların daha evvel bir hesabın doğrulandığını yahut resmi olduğunu göstermek için bir onay işareti satın almalarının önü açılmıştı. Cuma gününden bu yana iPhone uygulaması kaydolma seçeneğini göstermiyor.

MAVİ TİKLE UYDURMA HESAPLAR ÇOĞALDI

Hizmetin yalnızca birkaç gün etkin kalması, Elon Musk’ın kullanıcılardan yeni gelir elde etme konusundaki büyük planının beklendiği gibi çalışmadığını gösterdi. Ücretli abonelik hizmeti, çok sayıda kişinin Twitter’da uydurma hesaplar oluşturmasına ve toplumsal medya platformunda daha fazla yanlış bilgi dolaşmasına neden oldu.

ÜCRETLİ MAVİ ONAY HESAPLARDAN KAYBOLDU

Bu durum, şimdiden platformda harcamalarını durdurmuş olan reklamverenler için büyük bir sorunun önünü açtı. Öte yandan hizmet için halihazırda ödeme yapmış olan kimi kullanıcılar, fiyatlı mavi onay işaretlerinin hesaplarından kaybolduğunu söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu