Ekonomi

CarGurus hisseleri 1. çeyrek gelirindeki düşüş nedeniyle değer kaybetti

CAMBRIDGE, Mass. – Önde gelen bir çevrimiçi otomotiv pazarı olan CarGurus, Inc. (NASDAQ:CARG), analist beklentilerini aşan ancak gelirde yetersiz kalan ilk çeyrek kazançlarını bildirdi ve hisseleri %1,75 düştü.

Şirket, 0,29 $’lık analist konsensüsünün 0,03 $ üzerinde 0,32 $’lık düzeltilmiş hisse başına kazanç (EPS) bildirdi. Bununla birlikte, ilk çeyrek geliri 215,8 milyon dolar olarak gerçekleşti ve 216,81 milyon dolarlık konsensüs tahminini kaçırdı.

Şirketin pazar yeri geliri yıldan yıla (YoY) %12 artışla 187,2 milyon $’a ulaşırken, toptan satış geliri %36 düşüşle 16,1 milyon $’a geriledi. Bu çeyrekteki toplam gelir geçen yılın aynı dönemine kıyasla %7 oranında azaldı. Gelirdeki düşüşe rağmen CarGurus, konsolide net gelirini bir önceki yılın aynı dönemine göre %80 oranında artırarak 21,3 milyon $’a yükseltti. Düzeltilmiş FAVÖK de yıllık %24 artışla 50,4 milyon dolara yükseldi.

CarGurus, 2024’ün ikinci çeyreği için 0,29 ila 0,34 dolar arasında EPS beklentisi sunarken, orta nokta olan 0,315 dolar analist konsensüsü olan 0,30 doların biraz üzerinde kaldı. Şirketin bir sonraki çeyrek için gelir beklentisi, orta noktası 212 milyon dolar olan ve 224,5 milyon dolarlık konsensüs tahmininin altında kalan 202 milyon dolar ile 222 milyon dolar arasında öngörülüyor.

CarGurus İcra Kurulu Başkanı Jason Trevisan sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Çift haneli QARSD büyümesi ve ödeme yapan bayi sayısındaki artış sayesinde pazar gelirlerinde sürekli bir ivme yakaladığımız için ilk çeyrek sonuçlarımızdan memnunuz.” Ayrıca şirketin Dijital Toptan Satış işinde operasyonları yeniden inşa etmeye ve stratejiyi optimize etmeye odaklandığını belirtti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu