Ekonomi

ABD kripto borsası Ripple desteğini XRP listelemesiyle gösteriyor

Investing.com – ABD’nin önde gelen kripto borsalarından biri olan Gemini, XRP ticaretine başlamaya hazırlanarak Ripple’a olan desteğini gösterdi. Bu gelişme, özellikle, SEC’in belirli bir davaya itiraz etme niyetinden emin olmasıyla aynı zamanda geldi.

Uluslararası ödemelerde gelecek vaat eden bir blockchain şirketi olarak görülüyor dalgalanma , bu dalın öncülerinden biri olarak görülüyor. Ripple’ın şubedeki konumu, SEC ile yasal çabasında en büyük desteği oldu. Dava şekillenmeye başlarken kripto borsalarının temellerinin artması, şirkete olan inancının da arttığını gösteren bir gelişme olarak yorumlanıyor.

Gemini’nin XRP alım satımına başlaması sadece kripto paraya olan inancı yansıtmakla kalmıyor, aynı zamanda XRP’nin daha geniş bir alım satım alanına sahip olacağını da gösteriyor. Özellikle bu dönemde çıkan listeleme haberleri, kripto para piyasasının genel kabul görmesi adına değerli bir adım olarak değerlendiriliyor.

XRP topluluğu arasında da coşkuyla karşılanan bu gelişme, birkaç kripto para borsasının geçen ay orta karardan sonra geçen ay XRP’yi yeniden listelemeye karar vermesinin ardından geldi. Mahkemenin, XRP’nin bireysel ticarette bir menkul kıymet olarak kabul edilmediği kararının ardından, diğer ABD borsaları madeni para tabanıve Kraken, XRP’yi kullanıyor listeleyecek ilan edildi. Bu açıklamaların ardından ilk harekete geçen borsanın Gemini olduğu görüldü.

XRP, kripto yatırımcılarının da yakından takip ettiği ABD’dir. TÜFEVeriler açıklanmadan önce piyasa genel piyasa ile paralel hareket ederken son bir saatin prestijiyle 0,62 dolardan el değiştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu