Haber

Terme’de Filistin’e destek yürüyüşü düzenlendi

Terme ilçesinde Filistin’e takviye yürüyüşü düzenlendi.

Terme Atatürk Caddesi’nden başlayıp Terme Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda devam eden yürüyüşte, Filistin’e destek mesajları verildi ve İsrail’in Filistin’e yönelik zulmü kınandı.

Yürüyüşün ardından Terme İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Lideri Ali Alparslan, Terme Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda sivil toplum kuruluşları adına basın açıklaması yaptı.

Alparslan, “Kardeşimizin evi, sobası yakılırken, canına, kanına, namusuna ve namusuna saldırılmasına seyirci kalamayız. Terme Sivil Toplum Platformu üyeleri olarak öncelikle umudu, heyecanı selamlıyoruz. Filistin halkının sabrı, dinamizmi ve kahramanca mücadelesi.” söz konusu.

Alparslan şöyle devam etti:

“İsrail, Gazze’ye yönelik terör saldırılarını derhal durdurmalı. Birleşmiş Milletler, insanlığın gözü önünde katliamı önlemelidir. İslam ülkeleri ve Arap devletleri, İsrail’in itaatsizliğine ve şımarıklığına karşı açık, kararlı ve cesur adımlar atmalıdır. Başkenti Filistin’i destekliyoruz. Kudüs’tür.” Doğusu ve batısıyla bölünmez bir bütün, İslam’ın kutsal toprağı olarak görüyoruz. İslam dünyasını işgal altındaki ilk kıblesi için tüm farklılıklarını bir kenara bırakıp Filistin’i korumaya ve kardeşlerinin yanında olmaya davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki Siyonizm İslam dünyasının kalbinde yer almaktadır. “Bu saplanmış zehirli bir hançerdir. Başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devleti kurulmalıdır.”

Yürüyüş, basın açıklamasının ardından dualarla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu