Teknoloji

Sipariş vermediği Amazon paketlerinden kurtulamayan kadın da borç batağına düştü.

CBC’nin haberine göre Kanada’nın British Columbia şehrinde yaşayan bir kadın, siparişi olmadığı halde kapısında 50’den fazla Amazon paketi buldu. Teslim aldıktan sonra reddetme şansı bulamadığı bu gönderiler nedeniyle Birleşik Parsel Servisi’nin (UPS) kendisine 300 doların üzerinde bir gümrük faturası göndermesi küçük bir şok yaşamasına neden oldu.

Anca Nitüyaptığı açıklamada, ” Gelmeye devam ediyorlar ve asla bitmiyorAyrıca bir şekilde Amazon hesabıyla ilgili olduğunu ancak hesabının uzun süredir aktif olmadığını söyledi.

CBC’ye yapılan yazılı açıklamada Amazon, Nitu’nun durumunun değerlendirildiğini ve ” düzeltici eylem“. İstenmeyen Paket Bildir formukullanmanızı önerir.

British Columbia Better Business Bureau, CBC’ye bunun, iade edilen ürünler için ekstra ücretlerden kurtulmaya çalışan bazı Amazon satıcıları tarafından yürütülen bir planın parçası olduğuna inandığını söyledi. Yurtdışı satıcılar için nakliye, depolama ve imha ücretleri çok daha hızlı artabilir, bu da istenmeyen malları aynı bölgedeki özel adreslere ve daha az maliyetle göndermeyi mümkün kılar.

Nitu’ya göre hesap bilgilerinin çalınmış olması veya kimliğinin başka bir şekilde çalınmış olması ve kesinlikle satıcının hesaplarıyla ilişkilendirilmiş olması mümkün.

Ortada, Nitu eserin parasını ödememesine rağmen UPS’in bunun için gümrük vergisi aldığını söylüyor. Kanada Sınır Hizmetleri Ajansı’nın web sitesine göre, kuryeler, gümrük vergileri ödenene kadar paketleri ellerinde bulundurmak zorundadır, ancak UPS bunu yapmıyor gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu