Haber

Samsun Terme Belediyesi Zabıta Ekipleri Fırınları Denetledi

Samsun Terme Belediyesi zabıta ekipleri, ekmek fiyatlarındaki değişikliğin ardından ilçe merkezindeki fırınlara kilo kontrolü yaptı.

Terme Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelinde denetimlerini sürdürüyor. Vatandaşların daha sağlıklı gıda tüketmesi için kontrollerini sürdüren zabıta grupları, ilçede faaliyet gösteren fırınlarda kilo ve hijyen kontrolleri gerçekleştirdi. Gruplar, kural ve yönetmeliklere uygun üretim yapan iş yeri sahiplerine ve çalışanlarına teşekkür ederken, standartlara uymayan işletmeleri ise uyardı.

Gıda üretiminde toplum sağlığını gözeterek gıda üreten ve satan esnafa teşekkür eden Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Zabıta ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen bu denetimlerle amacımız iş yerlerine ceza vermek değil, gıdayı hediye etmek. sağlıklı ve standartlara uygun olarak üretilip insanımızın beğenisine sunulmaktadır.” Kilo konusunu çok önemsiyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın talep ve şikayetlerini de dikkate alıyoruz. Zabıta ekiplerimiz 7/24 halkımızın hizmetinde” dedi.

Samsun’da bir hafta önce 220 gram ekmeğin fiyatı 5 TL’den 7,5 TL’ye çıktı. – SAMSUN

paluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu