Haber

Milletvekili Akay’dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Akay, Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Ülkemizin kuruluşunun 100’üncü yılında milletimizin temsilcisi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bulunmaktan gurur duyuyorum” dedi. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını geride bırakmanın haklı onurunu yaşarken, aynı zamanda ikinci yüzyıla girmenin de büyük heyecanını yaşıyoruz.” “Her metrekaresi şehitlerimizin kanıyla sulanan, Cumhuriyeti ruhuna kazıyan ülkemizin kuruluşunun 100. yılını büyük bir bağımsızlık ve özgürlük aşkıyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.” .

“Milletimiz tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesini cumhuriyetin ilanıyla taçlandırmış, en büyük eserini ülkemizin kuruluşuyla, birlik ve beraberlik ruhumuzun zaferiyle göstermiştir” diyen Akay, şöyle konuştu: Atalarımızın milli mücadelesine ilham veren özgürlük ve bağımsızlık ruhu, irademizi köleleştirmek, ülkemizi parçalamak isteyen emperyalist güçlere karşı en güçlü savunmaydı.” Değerli gücümüz haline geldi. Varlığımızı borçlu olduğumuz Cumhuriyeti yok saymak kimsenin haddine değildir. Cumhuriyetin ilk yıllarında var olan cumhuriyet düşmanlığı maalesef bugün hem içeride hem de dışarıda farklı kimliklerde devam etmektedir. Ama ne yaparlarsa yapsınlar Cumhuriyet evlatlarından bu sevgiyi asla sökemezler. “Bu duygu ve niyetlerle, bu toprakları vatan kılan, başta vatanımızın kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşu – KARABÜK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu