Yaşam

MasterChef Türkiye şampiyonu Metin Yavuz oldu

Jürisini Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun üstlendiği MasterChef Türkiye dün akşam final bölümüyle seyirci karşısına çıktı. Kıvançlı mücadelenin yaşandığı yarışta 6 ay boyunca yarışan Kıvanç ve Metin, kupanın sahibi olmak için ter döktü.

METİN ŞAMPİYON OLDU

Stüdyoda düzenlenen görkemli törende Metin ve Kıvanç en lezzetli yemekleri yaparak şeflerden en yüksek puanı almaya çalıştı. Gecenin sonunda Metin, şeflerden aldığı puanlarla MasterChef Türkiye 2022’nin şampiyonu oldu. Geçen yıl yarışın birincisine lüks bir otomobil verilirken, bu yılın birincisine hangi ödülün verileceği bilinmiyor.

“NİŞANLIĞIMIZA VERDİĞİM SÖZÜ TUTTUM”

MasterChef Türkiye kupasının sahibi Metin Yavuz, “Yine ün kazandı. MasterChef bitti ve bitti. Kıvanç’ı tebrik ederim. Şimdiye kadar çok güzel bir duruş sergiledi. Beni hep destekledi. Sanırım ikimiz de bugün şampiyon oldum. Sadece birimiz sözünü tuttuk. Nişanlıma verdiğim sözü tuttum. O yüzden çok mutluyum.”

MASTERCHEF METİN KİMDİR?

MasterChef 2022’nin iddialı isimlerinden Metin Yavuz 24 yaşında. Bolu Mengenli Yavuz, Ulusal Genç Aşçılar Yarışması’nda birinci oldu. MasterChef Türkiye’nin ana kadrosunda ilk isim olarak dikkat çeken yarışmacı, 2014 yılından bu yana yemek yapıyor. MasterChef Metin daha önce MasterChef yarışmacıları Dilan ve Erkan için şef olarak çalıştı.

sapancahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu