Haber

Londra’da bir anne ve iki kızına asitle saldıran şüphelinin fotoğrafı yayımlandı

İngiltere’nin başkenti Londra’da arabalarında oturan bir anne ve iki kızına asitli saldırı, ülkede endişe ve paniğe neden oldu. Olayda 5 polis memuru ve yardıma çalışan 4 kişi hafif yaralanırken, anne ve kızının yaralanmalarının kalıcı olabileceği açıklandı. Polis, saldırganın fotoğrafını paylaşarak, “Ona kesinlikle yaklaşmayın” uyarısında bulundu.

“MAĞDURLARI BİLEREK HEDEF ALDI”

Metropolitan Polis Şefi Mark Rowley yaptığı açıklamada şüphelinin mağdurları tanıdığını ve onları hedef aldığını söyledi. Endişeleri anladığını ancak bu tür olayların çok nadir yaşandığını belirten Emniyet Müdürü, bunun bir terör saldırısı olmadığını ifade etti. Saldırgan gece boyunca helikopterlerle arandı ancak henüz yakalanamadı. Arama çalışmaları devam ediyor.

“GÖRÜYORSANIZ UZAK DURUN”

Polis, kendisine asitle saldıran adamın fotoğrafını ve kimliğini yayınladı. Yetkililer vatandaşları “Abdul Şükür Ezedi isimli kişiyi görürseniz uzak durun” uyarısında bulundu. 35 yaşındaki adamın yüzünde çok ciddi bir yara olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Saldırganın kaydı silindi

Asit saldırganı Ezedi’nin sabıkasının uzun olduğu ve daha önce de cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı. İngiliz siyasetçiler Ezedi’nin sınır dışı edilmesi gerektiğini açıklarken, Afganistan’dan ülkeye giren ve cinsel saldırı suçlarına rağmen ülkede kalan adamdan ülke yönetimini sorumlu tuttu.

Polis, “Ezedi’yi görürseniz hemen polisi arayın. Asla yaklaşmayın” dedi. Yetkililer, Ezedi’nin akıbeti konusunda bilgi verebilecek kişilerden yardım istedi.

SALDIRIYA uğrayanların TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

Saldırıya uğrayan çocuklardan birinin sekiz, diğerinin ise üç yaşında olduğu açıklandı. Anne ve küçük kızın yaralanmalarının “kalıcı” olabileceği belirtildi. Yaralı 31 yaşındaki anneye yardım eden görgü tanıklarından biri, kadının “Göremiyorum, göremiyorum” diye ağladığını söyledi.

İngiliz Polis Teşkilatı saldırganı her yerde arıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu