Haber

Kılıçdaroğlu, Erzincan’da miting düzenledi

Haberler: EMRE SERCAN IKE – Kamera: AZIZ METİN TURAN

Millet İttifakıCumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erzincan mitingi öncesi yaşlı bir vatandaş şiir okudu ve “Yaşasın millet bugün ve yarın, şimdi Kılıçdaroğlu milletinizin haline bakma sırası sizde.”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Erzincan’da miting düzenledi. Mitinge katılan vatandaşlar, miting öncesi ANKA HaberlerAjansıyla görüştü.

Bir vatandaş, “Baharın geleceği için Kılıçdaroğlu’nu karşılamaya geldik. İnşallah bahar gelir” dedi. Bir başka vatandaş da, “Artık adalet istiyoruz, hukuk istiyoruz, hakikat istiyoruz: Kılıçdaroğlu, gelen. Anlatayım, yine bahar gelecek” dedi. Erzincanlı bir başka kişi de “Hak için, hukuk için buradayız. Adalet için buradayız. Adalet yok. Hak, hukuk, adalet istiyoruz. İki diploma var, atanmayan dört diploma var.” Amcalar var, atanıyorlar. Hayalleri bozuldu. Bu gençler için bir şeyler yapmalıyız. Gelecek nesle bir şeyler vermeliyiz” dedi. Bir başka vatandaş ise, “Pyro’nun iktidara gelmesi en büyük dileğimiz. O gelince her şey düzelecek, her şey sisteme girecek.” Yaşlı bir teyze şu şiiri okumuş:

“Ben Allah soyuyum, kanım volkan. Demir doluyum, Türkçem dolu. Kılıçdaroğlu uçlarda, her yer gün gibi. Bin işin içindeyiz, Türkçem dolu. Bugünü de yarını da halk yaşasın, şimdi sıra halkta.” Kılıçdaroğlu milletinizin haline bakın.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu