Haber

Erzurumluların iftar programına yoğun katılımı

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) bu yılki iftar programını Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi. Programa ilgi büyüktü

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) bu yıl da klasikleşmiş iftar programını Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi. AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İl Müftüsü Sinan Cihan, Kocaeli Üniversitesi Başhekimi Görkem Aksu, Kocaelispor Lideri Engin Koyun, AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Saadettin Hülagü. , MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Yudum Kaşıkçı, BBP Kocaeli Milletvekili Adayı Fatma Banu Kayraldağ ve çok sayıda davetli katıldı.

“KOCAELİ’NİN GELECEĞİNE KATILIYORUZ”

Programın açılışında konuşan KEDFE Lideri Tekin Dursun, son aylarda 11 ili etkisi altına alan deprem felaketini hatırlatarak konuşmasına başladı. Dursun, “Ülkemiz büyük bir felaket yaşadı. İçimiz kan ağlıyor. Deprem şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Kahramanmaraş ve Hatay’a gittik. Buradan var gücüyle yaraları saran Başkanımız Tahir Büyükakın’a teşekkür ediyorum. Kocaeli’nin derdine, derdine, geleceğine ortağız” dedi.

“KENTİN SİVİL TOPLUMU GÜÇLÜDÜR, ŞANSLIDIR”

Başkan Büyükakın, katılımcıların yaklaşan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’nı kutlayarak başladı. Önder Büyükakın, afet bölgesindeki çalışmalarda Dadaşlar’ın yanlarında olduğunu anlatarak, “İlçe belediye başkanlarımızla birlikte orada görev yaptığımızda, şehrimizin insanını arkamızda görünce, onları yanımızda görünce, alana gelirken, onlara teşekkür etmek ve gönül vermek bizim için bir başka inanç kaynağıdır. Allah her birini korusun. Aslında bir şehrin sivil toplumu ne kadar güçlüyse, ne kadar örgütlüyse o kadar şanslıdır. O şehri yönetmek bu kadar kolay. Allah gücünüzü artırsın. Büyükşehir Belediyesi olarak sizlere güç katmak için çalışmaya devam edeceğiz.” Programın sonunda konuklar toplu fotoğraf çektirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu