Ekonomi

Dick’s Sporting Goods Hisseleri Dördüncü Çeyrek Kazançlarının Beklentileri Aşması ve Temettü Artışının Ardından Yükseldi

Dick’s Sporting Goods (DKS) hisseleri, perakendecinin beklentileri aşan mali dördüncü çeyrek kazançlarını, toplam satışlarını ve genel kar marjını açıklamasının ardından Perşembe günü piyasa açılmadan önce yaklaşık %5 oranında arttı.

Perakendeci ayrıca yıllık kazançları için olumlu bir tahminde bulundu ve temettü ödemesinde bir artış ilan etti.

Spor malzemeleri perakendecisi, 2023 mali yılının dördüncü çeyreğinde hisse başına 3,85 dolar kâr açıkladı ve bu rakam ortalama analist tahmini olan hisse başına 3,35 doların üzerinde gerçekleşti. Şirketin toplam satışları da tahminleri aşarak 3,78 milyar dolar olan beklentiye kıyasla 3,88 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Çeyrek için kar marjı %34,4 olarak raporlandı, bu da öngörülen %34,1’den biraz daha yüksek.

Dick’s Sporting Goods, 2024 mali yılı için hisse başına 12,85 ila 13,25 dolar aralığında bir kar öngörüyor ki bu da ortalama analist tahmini olan hisse başına 12,90 dolara kıyasla daha yüksek.

Perakendeci toplam satışların 13 milyar dolar ile 13,13 milyar dolar arasında gerçekleşmesini bekliyor ki bu da 13,13 milyar dolarlık ortalama tahminle uyumlu.

Perakendeci, en az bir yıldır açık olan mağazalardaki satışların tüm yıl için %1,0 ila %2,0 oranında artacağını tahmin ediyor.

Ayrıca, perakendeci üç aylık temettü ödemesini %10 artırarak hisse başına 1,10 dolara çıkardığını ve yıllık temettüyü hisse başına 4,40 dolara yükselttiğini duyurdu.

Şirketin icra kurulu başkanı Ed Stack, “2023 yılındaki performansımızdan ve başarılarımızdan çok memnunuz ve perakende sektöründe yenilikler yapmaya devam etmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

“2024 yılında da başarılı bir yıl geçireceğimizi tahmin ediyoruz. Pozitif karşılaştırılabilir mağaza satışları elde ederek, ticari kar marjlarını iyileştirerek ve verimliliği artırarak hem satışlarımızı hem de karımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu