Yaşam

CK Enerji Boğaziçi Elektrik ve KAÇUV’dan kanserli çocuklar için işbirliği

Kanser tedavisi gören çocuklara takviye olmayı hedefleyen CK Güç Boğaziçi Elektrik, faturalarında KAÇUV’un QR kodu ve iletileri için özel yer ayırdı. Bu işbirliği ile her ay 4,4 milyondan fazla tüketicinin meskenine ulaşan elektrik faturaları üzerindeki QR kodu okutularak çarçabuk bağış yapılabilecek.

Elektrik faturalarında toplumsal sorumluluk projeleri için özel bir yer açan CK Güç Boğaziçi Elektrik, kanser tedavisi gören çocuklara takviye olmak amacıyla, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ile işbirliğine gitti. Şirket, yardımseverlerin bağış yapmasını kolaylaştırmak emeliyle elektrik faturalarında KAÇUV’un QR kodu ve iletileri için özel yer ayırdı. Böylelikle yardımseverlere cep telefonları ile fatura üzerindeki QR kodu okutarak direkt bağış ekranına ulaşmasına imkan sağlandı.

“HER AY 4,4 MİLYONDAN FAZLA TÜKETİCİYE ULAŞIYORUZ”

Görevli tedarik şirketi olarak İstanbul Avrupa Yakası’nda 4,4 milyondan fazla tüketiciye hizmet verdiklerini söz eden CK Güç Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, “Her ay elektrik faturalarımız ile 4,4 milyona tüketicinin meskenine, işyerine ulaşıyoruz. Faturalarımız üzerinde yer alan bildiriler yalnızca yüzde 10’luk bir kesite ulaşsa bile bu yaklaşık 400-500 bin kişi demek. CK Güç olarak toplumsal yarar sağlayan toplumsal sorumluluk projelerinin içinde yer almayı çok önemsiyor, bu istikamette hizmet veren sivil toplum kuruluşları ile çalışmalara yük veriyoruz. Bundan evvel faturalarda bir öteki sivil toplum kuruluşu olan LÖSEV’e yer vermiş ve geniş kitlelere ulaşmıştık. Artık de kanserli çocuklara umut olan KAÇUV ile yaptığımız bu işbirliği çerçevesinde vatandaşlarımız faturalar üzerindeki QR kodu okutarak 3 ay boyunca çarçabuk bağış yapabilecek” değerlendirmesinde bulundu.

KAÇUV: MİLYONLARCA BEŞERE ULAŞMANIN MEMNUNLUĞUNU YAŞIYORUZ

CK Güç Boğaziçi Elektrik ile yapılan iş birliği ile daha çok yardımsevere ulaşacaklarını tabir eden KAÇUV Genel Müdürü Kübra Avtepe, “Gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği ile Türkiye’den milyonlarca beşere ulaşmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Kanser tedavisi gören çocukların gereksinimlerine yönelik çalışmalarla; çocukluk çağına uygun şartlar yaratmaya çalışırken aile ve çocuklara yönelik ruhsal ve toplumsal ihtiyaçların sağlanması konusunda çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. CK Güç Boğaziçi Elektrik ile yürüttüğümüz bu manalı iş birliği ile çok sayıda destekçiye ulaşıp çalışmalarımızı geniş bir kitleye ulaştırmak maksadı geleceğe dair umudumuzu büyütüyor” dedi.

ÇOCUKLARI TEDAVİ GÖREN AİLELER VE TABİPLERİN BİR ORTAYA GELMESİYLE KURULDU

2000 yılında çocukları tedavi görmekte olan aileler ile doktorların bir ortaya gelmesi ile kurulan KAÇUV, çocukların tedavi süreçlerinde aileleri ile birlikte fiyatsız konaklayabilecekleri Aile Meskenleri ile hizmet vermekte. Hastanelerin çocuk hematoloji ve onkoloji servislerinde ve Aile Evleri’nde ruhsal, toplumsal, fizikî ve tıbbi açıdan ömür kalitelerini artıracak etkinlikler ve projeler yürüten Vakıf’ın Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi’nde başlayan faaliyetleri hala İstanbul, İzmir, Bursa ve Zonguldak’ta toplam 12 hastanenin 14 servisinde sürdürülüyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu