Ekonomi

Catalent, Novo Holdings’e 16,5 Milyar Dolara Satın Alındı

Novo Holdings, Catalent, Inc. (CTLT) hisse başına 63,50 $ fiyatla. Basın bülteninde belirtildiği üzere sürecin toplam değeri, şirketin toplam bedeli de dahil olmak üzere 16,5 milyar dolardır.

Teklif edilen fiyat, Catalent hissedarlarına, 2 Şubat’a kadar hesaplanan son 60 gündeki işlem hacmine göre ağırlıklandırılan ortalama fiyat üzerinden %47,5 prim sağlıyor.

Açıklamanın ardından Catalent’in hisse fiyatı %13,7 arttı.

Satın almanın amacı, Catalent’in ürün geliştirme ve dağıtım hizmetlerinden yararlanarak hasta bakımını geliştirmektir. Satın alma sürecinin Catalent hissedarlarının onayına ve yasal izinlerin alınmasına bağlı olarak 2024 yılı sonunda tamamlanması bekleniyor.

“Geçtiğimiz birkaç yılda Catalent, sağlık sektöründe yenilikçiliği teşvik etmek ve hasta sağlığı sonuçlarını iyileştirmek için geniş bir hizmet ve yetenek yelpazesi oluşturdu. Bu anlaşma, ekibimizin bu hedefe yönelik kararlılığını ve çabasını doğruluyor ve sonraki adımlar için heyecanlıyım. yolumuza devam edeceğiz.” dedi Catalent Başkanı ve İcra Komitesi Lideri Alessandro Maselli.

Catalent, mali tavsiye için Citi ve JP Morgan’ın hizmetlerinden faydalanırken, Novo Holdings, mali tavsiye için Morgan Stanley’i ve hukuki temsil için Goodwin Procter LLP’yi seçti.

Novo Holdings İcra Kurulu Lideri Kasım Kutay, “Yeni bir büyüme aşamasına giren ve bireylerin yaşam kalitesini ve sağlığını iyileştirmeye katkıda bulunan ürünler yaratma, üretme ve sunma konusundaki kararlılığını sürdüren Catalent ile işbirliği yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. En iyi yaşam bilimleri şirketlerine yaptığımız yatırımlar “Tecrübemiz ve kanıtlanmış performansımız göz önüne alındığında, Catalent’in mükemmel bir stratejik eşleşme olduğunu düşünüyoruz.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberkarsiyaka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu