Ekonomi

Broadcom, beklentileri aşan bir kazanç raporu sundu

Yazar – Senad Karaahmetoviç

Broadcom’un (NASDAQ: AVGO) hisse senetleri çip üreticisinden beklenenden daha iyi performans gösteriyor. dördüncü çeyrekKazanç raporlarını açıkladıktan ve beklentileri yükselttikten sonra, Cuma günü ön piyasada %3’ten fazla kazançla işlem görüyor.

Broadcom, 8,93 milyar dolarlık gelir ve hisse başına kazancı (EPS) 10,45 dolar olarak bildirdi ve analistin 8,9 milyar dolarlık satış ve 10,28 dolarlık EPS tahminini geçti. Yarı iletken analiz birimi de 7.09 milyar $ gelir elde ederek 7.01 milyar $’lık iddiayı aştı.

Broadcom Inc.’in lideri ve CEO’su Hock Tan, “Bu büyüme, müşterilerimizle kurduğumuz güçlü ortaklıklar ve yeni nesil teknolojilerimizin hızla benimsenmesiyle sağlandı. 2023 mali yılına baktığımızda, artan Ar-Ge’miz önceki yıllarda yapılan yatırımlar, hitap ettiğimiz son pazarlarda yeni nesil ürünlerdeki liderliğimizi büyütmemizi sağlıyor.” söz konusu.

AVGO, bu çeyrek için ortalama 8,79 milyar $’lık iddianın üzerinde, 8,9 milyar $’lık gelir öngörüyor. Şirketin Yönetim Kurulu, hisse başına 4,60 ABD doları tutarında üç ayda bir nakit temettü onayladı.

Rosenblatt analistleri, AVGO’nun “güçlü altyapı yarı iletken talebi ve beklenenden biraz daha iyi kablosuz ( elma) dinamikleri” dedi.

Sonuç olarak analistler, hisse başına 775 $ olan “satın alma” derecesini ve 12 aylık fiyat hedefini yinelediler.

BMO analistleri “biraz daha iyi” sonuçlar ve “çok daha iyi” rehberlik kaydetti. Bu nedenle iddiaları yükselterek “üstün performans” notunu korudu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu