Ekonomi

Borsa günü rekorla kapattı! Gördüğü en yüksek seviyeye ulaştı

BIST 100 endeksi bir önceki kapanışa göre 149,68 puan artarken, toplam işlem hacmi 178,6 milyar lira ile rekor seviyeye ulaştı.

Bankacılık endeksi yüzde 0,43, holding endeksi yüzde 2,76 yükseldi. Kesintili endekslerin ortasında en çok kazandıran yüzde 6,72 ile elektrik olurken, en çok düşüş yüzde 2,59 ile spor oldu.

Küresel piyasalar yeni haftaya olumlu bir seyirle başlarken, gözler bu hafta İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) faiz kararı ve ABD’de tarım dışı istihdam başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.

Analistler, bu hafta açıklanacak olan tarım dışı istihdam verilerinin ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bundan sonraki adımları hakkında daha fazla ipucu vermesinin beklendiğini ve başta Apple ve Amazon olmak üzere değerli şirketlerin bilançolarının… takip edilecek

Analistler, ülkedeki prestijiyle bu hafta bilanço takviminin ağırlaşacağını, pay ve sektör bazında oynaklığın artabileceğini belirtti.

Türkiye’nin 5 yıllık kredi risk primi (CDS), 14 Eylül 2021’den bu yana en düşük seviye olan 378 baz puana geriledi.

Analistler, yurt içinde açıklanacak imalat sanayi PMI, yurt dışında açıklanacak imalat sanayi PMI, ABD’de inşaat harcamaları, Almanya’da işsizlik oranının teknik olarak BİST 100’de 7250 ve 7400 seviyelerinin takip edileceğini söylediler. endeks dirençtir ve 7.000 puan dayanak noktasıdır. kaydedildi.

haber-menderes.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu