Haber

Bakan Soylu, Türk Polis Teşkilatı’nın 178. Yıl Programı’nda konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Terör örgütü PKK’yı ve siyasi destekçilerini masum göstermeye çalışan anlayışlara yalan söyleyeceğimizi kimse düşünmesin. Terörle mücadelemiz birimiz kalana kadar devam edecek.” söz konusu.

Türk Polis Teşkilatı’nın 178. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen törende konuşan Soylu, teşkilatın zorluklarla, zor günlerde büyüdüğünü ifade etti.

Örgütün yaşadığı sıkıntı ve güçlüklerin hiçbirinde milletinden utanmadığını belirten Soylu, 15 Temmuz öncesinde de Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kolluk kuvvetlerinin siber suçlar şubesini zayıflatmak için mücadele ettiğini söyledi.

Türkiye’de artan afet riski nedeniyle 2020’de Polis Arama Kurtarma’yı (PAK) kurduklarını anlatan Soylu, PAK çalışanının 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde 1151 kişiyi enkaz altından kurtardığını kaydetti.

“Örgüt tarihinin en başarılı günlerini yaşıyor”

Bakan Soylu, teşkilatın organize suç şebekeleriyle mücadelede tarihinin en başarılı günlerini yaşadığını belirterek, “Bilgisini, tecrübesini, müktesebatını ve tecrübesini 100’den fazla ülkeye öğreten Türk Polis Teşkilatı ile gurur duyuyoruz.” ifadesini kullandı.

Bakan Soylu, teşkilatın hiçbir şeyden çekinmediğini belirterek, “Kimsenin hayali olmasın. Terör örgütü PKK’yı, terör örgütü PKK’yı terör örgütü haline getirmeye çalışan anlayışlara yalan söyleyeceğimizi kimse düşünmesin. güneyimizde bir terör devleti kurun, siyasi destekçileri masum olsun. Teröre karşı mücadelemiz, birimiz kalana kadar devam edecek. dedi.

Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle bu akşam polis eşliğinde iftar programında yer alacağını kaydetti.

İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal’ın da konuşma yaptığı törenin ardından Soylu, polislerin haftasını kutlayarak polislerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

han-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu