Haber

AK Parti’ye Oy Veren Esnaf: “Aklımı yitirdim, döndüm, Atatürk’ün Partisi’nden ayrılmayacağım”

Ordu’nun Aybastı ilçesinde çarşı esnafını ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, bir pazar esnafı tarafından üzüldü. İki dönem AK Parti’ye oy verdiğini söyleyen esnaf, “Aklımı kaçırdım, döndüm. Atatürk’ün partisinden ayrılmayacağım. Beni vursunlar, vazgeçmeyeceğim” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününü Ordu’nun Ulubey, Gürgentepe, Gölköy ve Aybastı ilçelerinde hemşehrileriyle birlikte kutladı.

Ordu halkının sorunlarını dinleyen ve tahlil önerilerini anlatan Torun, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP’ye destek istedi. Aybastı ilçesinde pazar esnafı Torun, sıkıntı yaşadı. İki kez Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy verdiğini belirten esnaf kadın, “Doktorumuz neden burada değil? Ordu’da doktora gidemiyorum, randevu alamıyorum” dedi.

Esnaf, “Cahildim, okumadım. Babam bana öğretmedi. Oğluma ‘Torpido olmadan bu adamlar kimseyi almaz’ dedim, sordum. “Bir torpidoyla iş yapmam,” dedi. AK Partili oğlumdur ama dürüsttür. Onu AK Parti’den yapan bendim. ‘Sütümü sana haram kılacağım oğlum’ dedim. ‘Bu çalışkana oy verelim’ dedim. İki kez oy verdim. İşlerin çok karmaşık, farklı olduğunu gördüm. Aklımı kaybettim, işte o zaman geri döndüm. Döndüm ve Atatürk’ün partisinden ayrılmayacağımı söyledim. Cumhuriyeti biz yok etmeyeceğiz, onlar da yok etmeyecekler. Beni vursunlar, vazgeçmeyeceğim. Onurlu bir zaman geçirebilir miyim?

Torun, “Birlikte başaracağız. Üzülmeyin. Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracağız. Haktan, hukuktan ve adaletten vazgeçmeyeceğiz.”

Torun, ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada; Türkiye’nin zengin kaynaklarının var olan sorunları çözmeye yeteceğini belirten Erdoğan, bu kaynakların gerçek yerlerde kullanılmadığını söyledi. 21 yıldır ülkeyi yöneten siyasi iktidarın halkın değil, kendisine yakın küçük bir azınlığın çıkarlarını savunmayı tercih ettiğini belirten Torun, zengini daha güçlü, fakiri daha fakir yapan bu sistemi değiştireceklerini vurguladı. .

İşte o anlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu